Historijski rezultat našeg kluba u Sofiji Featured

Treneri sa osvajačim medalja Treneri sa osvajačim medalja sambon.ba

U periodu 12-14. decembar u Sofiji, Bugarska je održano je 15. Balkansko prvenstvo za kadete, juniore i U2 gdje je karate klub „Sambon" postigao historijiski rezultat za klub i općinu Vogošća. „Sambon" – Vogošća u deset godina svog postojanja je nakon izbornih turnira i državnog prvenstva na ovom takmičenju nastupio sa osam svojih takmičara koji su reprezentativci BiH. Rezultati nastupa i činjenica da smo od ovog broja takmičara radili pet mečeva za ulazak u finale govori o kvaliteti vogošćanskih karatista koji su u samom vrhu Balkana po rezultatima. Nastup ambasadora Bosne i Hercegovine i naše općine Vogošća kakvi su karataši našeg kluba je ove godine rezultirao historijskim uspjehom za klub i sport u Vogošći jer smo uspjeli ono što niko ranije nije, osvojili smo 3 medalje i titula prvaka Balkana je stigla u Vogošću. Asim Ćeman kao dio kadetskog tima, Benjamin Mehović kao dio U21 seniorskog tima i Samra Halilović u kategoriji U21 seniorki -68kg su osvajači odlučja. Asim Ćeman je prvak Balkana dok su Samra Halilović i Benjamin Mehović osvajači bronzanih medalja. Kadetski tim BiH do finala i zlatne medalje je predvodio trener našeg kluba koji je ujedno i selektor kadetske muške reprezentacije Kenan Alikadić. Ovom prilikom se zahvaljujemo Općinskom načelniku, Ministarstvu kulture i sporta Kantona Sarajevo i BH Telecom-u koji su svojom nesebičnom dugogodišnjom podrškom doveli do toga da karate klub „Sambon" danas ima 8 reprezentativaca i 3 osvajača medalja na prethodnom Balkanskom prvenstvu u Sofiji.

Copyright © 2014 Sambon.ba. All rights reserved.